Podaruj szczęście Irlandczykom dzięki zielonemu piwu z trawy pszenicznej

/

Dla większości Amerykanów Dzień Świętego Patryka kojarzy się z dwiema rzeczami: robieniem wszystkiego na zielono i alkoholem. Jako właściciel restauracji możesz obrócić obie te rzeczy na swoją korzyść. Sklepy i markety są już przepełnione zielonymi dodatkami - od ubrań po naszyjniki i wszelkie inne elementy garderoby - dlaczego więc nie dokonać jednej prostej zmiany w napoju w swoim menu i nie skorzystać z tej zielonej krowy? Dowiedzmy się, jak można dodać uroku Dniu Świętego Patryka, dodając do piwa sok z trawy pszenicznej.

Trawa pszeniczna 101

Ponieważ klienci nieuchronnie będą pytać, co sprawia, że Twoje piwo jest zielone - a wielu z nich najprawdopodobniej będzie obawiać się niezdrowych sztucznych barwników - pokrótce wyjaśnimy, dlaczego zielona trawa pszeniczna jest doskonałym wyborem, zarówno jako barwnik, jak i samodzielny sok. Na początek, trawa pszeniczna oferuje wiele korzyści: jest szczególnie bogata w witaminy i minerały (zwłaszcza witaminy A, C i E, a także żelazo, magnez, wapń i aminokwasy); jest bogata w przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca, nowotworom i zapaleniu stawów; obniża też poziom cholesterolu. W miarę jak świat staje się coraz bardziej świadomy kwestii zdrowotnych, ten naturalnie zdrowy dodatek szybko zyskuje na popularności.

Łagodne piwa z Leprechaunem i irlandzkie Stouty

Sok jest łatwy do uzyskania: wystarczy zerwać świeżo wykiełkowane liście pszenicy zwyczajnej (lub kupić w lokalnym supermarkecie) i wrzucić je do sokowirówki lub komercyjnej sokowirówki, a następnie puścić w ruch. Ważne jest, aby używać sokowirówek automatycznych, ponieważ oddzielają one płynny sok od stałych resztek trawy pszenicznej, a blendery nie - ostatnią rzeczą, jakiej chcą Twoi klienci, jest miazga z trawy pszenicznej!

Kiedy Twoja wyciskarka do soków z trawy pszenicznej spełni już swoje zadanie, przepis jest prosty jak ciasto pasterskie. Dodaj dwie łyżki stołowe soku z zielonej trawy pszenicznej do wybranego przez siebie jasnego piwa (możesz nawet pozwolić swoim klientom na wybór) i gotowe; nie pozostaje nic innego, jak usiąść wygodnie, podczas gdy Twoi klienci będą się delektować zielonym piwem z trawy pszenicznej i wznosić toasty za swoje szczęśliwe irlandzkie dziedzictwo.