10 powodów dlaczego musisz pić świeżo wyciskane soki (i od czego zacząć) cz I

/

Jeśli ktoś chętnie pije soki ze sklepów musi wiedzieć, że są one poddawane procesom pasteryzacji, tak by długie miesiące mogły leżeć na sklepowej półce.

Wysoka temperatura sprawia jednak, że w soku nie będzie tych najcenniejszych składników odżywczych, które są dla nas najcenniejsze. Dodatkowo pojawiają się tam również takie składniki jak cukier czy chemiczne słodziki. Za te pieniądze tak naprawdę dostajemy żywieniowy śmieć, który nie ma dla nas praktycznie żadnej wartości. Wydaje się więc, że powinniśmy jak najszybciej zacząć wyciskać takie soki w swoim domu. Można również w ten sposób mieszać sobie samemu wszystkie składniki jakie tylko będziemy chcieli. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Oto 10 powodów:

1. Świeżo wyciskane soki to oczywiście ekspres dla naszego organizmu.

W ten sposób szybko doprowadzimy do organizmu masę cennych składników odżywczych. Tak jak produkty, które będziemy spożywać w całości trawione są przez kilka godzin tak świeże soki będą przez nasz organizm przyswajane w ciągu 15 minut. To oczywiście ogromna różnica, która ma wielkie znaczenie dla naszego organizmu i oczywiście warto na tą kwestię zwracać uwagę.

2. Przez świeże soki będziemy mogli wprowadzić do naszego organizmu cennego budulca.

Na litr soku należy używać około 2 kg surowców, natomiast zjedzenie takiej ilości owoców czy warzyw będzie bardzo trudne. Natomiast wypicie soku z takiej ilości owoców czy warzyw już nie będzie problemów. Jednocześnie spożywając takie owoce w całości dostarczamy do organizmu nierozpuszczalny błonnik. Nie zawsze będzie miało to korzystny wpływ. Jeśli spożywamy soki świeżo przygotowywane to tak naprawdę uwalniamy te wszystkie cenne składniki a jednocześnie nie będziemy musieli tego błonnika w takiej ilości spożywać.

3. Świeże soki to również możliwość wprowadzenia do diety takich składników, które będą mocno zróżnicowane.

Dzięki temu nie będziemy musieli ciągle jeść tych samych warzyw czy owoców. Dostaniemy tak naprawdę możliwość wprowadzenia do organizmu właśnie tych składników, na które akurat w danym momencie mamy ochotę. Nie będzie takiej możliwość, jeśli chcemy jeść surowe owoce. W sokach można łatwiej przemycić takie składniki odżywcze, które nie do końca będą nam odpowiadać pod kątem smaku.