10 powodów dlaczego musisz pić świeżo wyciskane soki (i od czego zacząć) cz IV

/

Świeże soki mogą działać przeciwko napadom wilczego głodu. Dzięki temu nasz organizm nie będzie chciał podjadać i dzięki temu łatwiej nam będzie można ochronić się przez obżarstwem a tym samym również przed tyciem. Nie będziemy się objadać i również organizm będzie w stanie to docenić. Musimy pamiętać, że organizm jest jak samochód. Jeśli wlejemy mu złe paliwo to niestety nie będzie dobrze funkcjonował. Nawet jeśli jedzenie będzie wyglądać smacznie i będzie świetnie pachniało to niestety nie koniecznie będzie dla naszego organizmu dobrego. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Wprowadzenie do organizmu tłustych wędlin, dań gotowych, napojów gazowanych, lodów, zapiekanek, parówek, bułek, ciastek czy chipsów to oczywiście przykład takiego paliwa, które niestety nie będzie wpływać dobrze na nasz organizm. Jeśli chcemy uniknąć problemów to zamiast tego złego paliwa powinniśmy się zdecydować na świeże wyciskane samodzielnie soki. To takie rozwiązanie, które umożliwi nam wprowadzenie do organizmu tego dobrego a równocześnie smacznego paliwa. Trzeba także zauważyć, że takie zdrowe paliwo dla naszego organizmu nie będzie również jakoś szczególnie kosztowne.

Świeże warzywa w sezonie to najczęściej koszt około 1-3 złotych na kilogram. To tak naprawdę są to grosze w stosunku do tego co wydajemy na niezdrowe przekąski. Możliwe, że owoce będą nieco droższe szczególnie poza sezonem, ale i tak nie będą to takie koszty, które mogą się okazać nie do przebrnięcia. Jeśli do tego doliczymy koszty na kosmetyki, którymi potem będzie można ratować zniszczone niezdrowym jedzeniem włosy, paznokcie czy skórę to tak naprawdę świeże soki będą dla nas rzeczywiście wyjątkową wartością. Oczywiście jeśli chcemy wyciskać soki musimy mieć odpowiednie urządzenie, które będzie nam to umożliwić. Nie uda nam się pałką przez gazę przygotować soku dla całej rodziny.

W większości polskich domów znajdują się sokowirówki, które przed laty były bardzo popularne. Są one oczywiście dość tanie i łatwo dostępne, ale nie dają nam takich możliwości jak wyciskarki, które rzeczywiście dają nam szansę na przygotowanie soków o dużo lepszej wartości odżywczej. Trzeba pamiętać, że wirówka tnie owoce ostrzami w dużej prędkości. Niestety w ten sposób sok się natlenia i nie będzie dawał nam wielu cennych wartości. Lepszym wyborem dla nas będzie wyciskarka, która wolnymi obrotami miażdży owoce i można uzyskiwać sok, który będzie miał wszystkie cenne składniki odżywcze a jednocześnie będzie można go przechowywać nawet przez dwie doby, dlatego można od razu przygotować sobie więcej soku.