10 powodów dlaczego musisz pić świeżo wyciskane soki (i od czego zacząć) cz III

/

7. Świeże soki to doskonałe rozwiązanie, które gwarantuje nam skuteczne oczyszczenie organizmu.

Na wiosnę w okresie robienia wiosennych porządków na pewno warto zadbać także o własny organizm i jego pracę. Jeśli robimy porządki w swoim domu to tak naprawdę powinniśmy również zatroszczyć się o porządki w naszym organizmie. To bardzo ważna kwestia, na którą warto zwracać uwagę. Niektórzy nie robią oczyszczenia organizmu praktycznie nigdy i to rzeczywiście poważny problem, na jaki będzie trzeba zwracać uwagę. Mogliśmy słyszeć wielokrotnie o tym, że nasz organizm nie pracuje na odpowiednim poziomie, ponieważ z czasem odkładają się tam złogi, które mają na niego szkodliwe działanie utleniające. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

To po prostu trucizny, które będą odbierać nam z czasem zdrowie, jasność umysłu witalność oraz młodość. Im mniej tych toksyn w organizmie tym lepiej dla nas. Oczyszczenie organizmu to nie szaleństwo czy też dziwactwo, ale tak naprawdę wymóg naszych czasów w jakich żyjemy. Funkcjonujemy w rzeczywistości, która jest pełna chemikaliów, stresu oraz promieniowania. Metale ciężkie, chemiczne środki, pestycydy chroniące rośliny. To wszystko niestety pojawia się w naszym organizmie. W związku z tym, że środowisko nie jest już odpowiednio czyste musimy obawiać się, że ten nasz organizm będzie znacząco zatruty przez te różne środki jakie będą się pojawiać.

Właśnie między innymi dlatego powinniśmy dążyć do tego, by organizm w miarę możliwości oczyszczać. Warto zdecydować się na soki, ponieważ to właśnie dzięki nim to oczyszczanie organizmu może być skuteczniejsze i uda się nam wypracować lepsze efekty. Na tym właśnie powinno nam szczególnie zależeć. Warto przynajmniej jeden dzień w tygodniu żyć wyłącznie na świeżych sokach.

8. Soki świeżo wyciskane obecnie pojawiają się w wielu sposobach na naturalne leczenie.

Właśnie dlatego również wielu lekarzy zwraca na to uwagę. Dochodzą oni do wniosku, że to nie brak farmaceutyków powoduje problemy ze zdrowiem, ale to właśnie brak świeżych witamin i minerałów będzie dla nas najważniejszy. Jeśli bierzemy tabletkę to ból głowy oczywiście będziemy mogli ten ból pokonać, ale będzie to na krótko. Po tym jak tabletka przestanie działać ból wróci. I tak pojawia się poważny problem, ponieważ leki nie są w stanie nam skutecznie pomóc.